Badania wytrzymałościowe
Jeden z najczęściej wykonywanych typów badań stanowią badania wytrzymałościowe. Pozwalają one na określenie zachowania materiału pod wpływem określonych obciążeń, a następnie na wyznaczenie zbioru parametrów charakteryzujących dany materiał.
Wyposażenie laboratorium pozwala na przeprowadzenie prób wytrzymałościowych w nietypowych warunkach klimatycznych (od -80°C do +250°C), a także na badanie szerokiej gamy materiałów metalicznych oraz tworzyw sztucznych.

badania statyczne granica plastyczności (Re; Rp0,2), wytrzymałość na rozciąganie (Rm), wydłużenia (A), przewężenie (Z)
badania dynamiczne - zmęczeniowe
próbę ściskania
próbę zginania
badania elementów o dużych wartościach odkształcenia, np. amortyzatory, uszczelki
badania odwzorowujące rzeczywiste obciążenie gotowych elementów i urządzeń np. obciążenie skrzydła drona
próba rozciągania w temperaturze pokojowej do 100kN według normy PN-EN ISO 6892-1:2016-09 Metoda B
maszyna wytrzymałościowa statyczna Zwick-Roell Z100 THW Allround-Line (100 kN; 10 ton) wyposażona w automatyczny ekstensometr makroXtens® II i oprogramowanie testXpert® II
maszyna wytrzymałościowa dynamiczna Zwick-Roell HC25 (25 kN; 2,5 tony; 100 Hz) wyposażona w oprogramowanie testXpert® II
komora temperaturowa Zwick-Roell HT/LT do badań w temperaturach ujemnych do -80°C i podwyższonych do +250°C
Laboratorium dysponuje parkiem maszynowym pozwalającym na wykonywanie próbek wytrzymałościowych zarówno o ustandaryzowanych rozmiarach, jak i nietypowym kształcie. Pozwala to na wykonanie kompleksowej usługi badawczej o najwyższej jakości oraz szybkości realizacji.